Emanet

Pts, Kas 19, 2018

Hüzün Alanı

Şevki seçiniz. Aşkı seçiniz. Ben aşksız insanlar görüyorum: huzur içinde uyuyorlar, gidiyorlar, gülüyorlar, vitrinlere bakıyorlar; hala büyük büyük pazarlıklar peşindeler, hala büyük büyük ihalelere giriyorlar. Türkiye’nin içinde bulunduğu felaketi idrak etmiyorlar, huzur içindeler. Onun için onlara küsüm, onun için onlara kırgınım.Onun için kırgınlıkta bir feyz buluyorum.

Fethi Gemuhluoğlu ağabey böyle sesleniyor. Seslendiği yer çok uzaklar, tozlu sayfalar değil. Kulağımızın hemen dibinden sesleniyor. Seslendiği yere bakmak gerekiyor. İşaret edilen yere. Kalbe yani.

Ben kalplerin yaz sıcağına teslim oluveren çamaşırlar gibi kuruyacağına inanıyorum. İnanıyorum ve görüyorum kupkuru kalpleri. Aşksız insanlarız uzun zamandan beri ve hâlâ 2018 Kasım soğuğunda. Bir güle, bir göğe, bir çocuğa, bir toprağa, bir anneye, bir kalbe…bakamamak suçumuz. Ani patlamalarımız bundan. Trafikten taşan öfke kornalarımız. Gaza yüklenmelerimiz. Bütün gözlerden kaçırıyoruz gözlerimizi. Hele  yetimin bir çift gözünden vebadan kaçar gibi kaçıyoruz.

Bir dua için bu masadan kalkmalı.
Bu dünya yalanına yalan demeli gür ve gürbüz seslerle.
Terk edilen taraftayız ve çocukluğumuz dahi sinirlerinden koparılarak köpeklerin önüne atılıyor.
Kalbimize sarılalım.
Aşk ve şevk ile.
Feyz orada.

Kalpler kalplere emanet.

,

Yorum Yaz