Suçlu ayağa kalk ve ağla

Çar, Oca 11, 2012

Şehir

Suçlu ayağa kalk ve ağla.

Nasıl olur?

Olur.
Kendini yerden yere atarak ağlayacaksın. Ağlayamıyorsan ağlar rolü yapacaksın. Bas bas bağıracak ve değme sinemacıları kıskandıracak derecede rolüne herkesi inandıracaksın. Sen yap gerisi gelir. Bak ağlıyor herkes. babaları ölse böyle ağlamazlar, emin ol. Akıt göz yaşlarını, haydi sen de ağla. Şarkıda denri gibi yap, yok yere ağla.

Nasıl yani?

Nasılı yok. Ağlayacaksın. Yoksa ağlar gibi yapacaksın. Sen rolünü yaptıkça uzuvların role kaptırır kendini, endişe etme. Azıcık gözyaşı buldun mu mesele yok? Haydi, en acı gününü düşün. Ellerini bırakan sevgilini. Ayağına batan dikenden medet um. Babandan tokat ye. Bir daha alev alev yansın yüzün ve yol ver iki damla göz yaşına. Ağla. Bağıra çağıra ağla. Ne için ağladığının bu safhada önemi yok. Yeter ki ağla.

Ağlamazsam?

Sen kaşındın. Bak ne olacak şimdi sana. Bak ve başına geleceklere ağla.

Kuzey Kore Cumhurbaşkanı Kim Jong İl’in ölümüne ağlamayanlar yargılanıyor. 17 Aralık 2011’de 69 yaşında kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı Kim’in ölümüne ağlamayan Kuzey Korelilerin, yargılanma süreci başladı.

Kim’in defin merasiminden sonra, güvenlik birimlerinin 11 günlük matem süresi boyunca Cumhurbaşkanı Kim için ağlamayanların peşine düştüğü belirtildi. Tespit edilen kişilerin yargılanmak üzere Halk Mahkemeleri’nde hakimlerin karşısına çıkartıldığı belirtiliyor.

Hakim’in Kim’in ölümüne ağlamayan ‘suçlulara’ 6 ay ücretsiz çalışma cezası vermesi bekleniyor. (Cihan)

Ajanslara düşen habere göre ağlamamak suçtur.

Suçlu ayağa kalk ve ağla.

Yorum Yaz