Adım Kirlenmesin Lili

Sal, Şub 22, 2011

Hikâyat

Ensemden dolaşan rüzgâr. Meteoroloji lodos diyor ben seni görüyorum Lili; seni biliyorum, durmadan sallanan ağaçlarda, kuytulara sığınan yapraklarda. Her mevsim Lili. Her daim lili.

Seni bilmeyenler Lili kulağıma eğilip bir sırrı ifşa eder gibi, “seçimlere asılalım” diyorlar. Beni aday göstermek istiyorlar, beni öldürmek, ayaklar altına almak ve siyasetin çirkin ve pis kanallarında boğmak istiyorlar Lili. Yok diyorum, Arjantin elması yetiştirmeden olmaz diyorum. Aşılarım netice vermedi daha diyorum. Kuşlarım tüy döneminden çıkmalı diyorum. Sonra ilk kez brokoli almanın lezzetini tatmalıyım, bağışıklık sistemim kuvvetlenmeli, adaçayı ve zencefil ve gülhatmi toplamalıyım. Hastalık kol geziyor etrafta. İşim çok efendiler diyorum Lili. Hem daha ilan-ı aşk yapmadım Lili’ye diyorum. Şiirlerim yarım kalır, telefonlarım hiç susmaz diyorum. Şiir yazarken siyasetten arınamam diyorum. Anlatamıyorum Lili.

Senden iyisi yok diyorlar. Okumuş adammışım, eşim dostum varmış, çevrem genişmiş, hâlim vaktim de yerindeymiş. Bir tek burnummuş mesele. Ona da estetik yaptırırız diyorlar Lili. Gaza geliyorum Lili. Kes gazımı nolursun Lili. Hitabette Çiçero çırak kalırmış yanımda; lakin Kadir İnanır bakışlarımı derhal bırakıp sırıtan Şener Şen olmalıymışım. O zaman oylar cepteymiş Lili. Duyuyor musun cepteki oylarla siyasetin beyaz atlı süvarisi ben olurmuşum Lili. Kocaman afişlerle bilbordlar, meydanlar adam görsünmüş Lili. Kürsülerden aslanlar gibi kükrer, sözle dalaşmak isteyenleri allı morlu renklere sokarmışım Lili. Sonra da bana verilen cevapları mütebessim dinlermişim Lili.

Hem ben kahramanmışım Lili. Bana oy vermeyecek adam vatan haini imiş. Koçmuşum. Hatta aslan… Bir de genel başkana ufak hediyeler filan sunmak gerekmiş. o da kolaymış Lili.

Adam korkunç İvan.

Kabusum. Hatta Fredim Lili.

Ben yalan söyleyemem ki Lili.
Kedilerime kim bakacak hem sonra.
Ellerim üşüyor Lili.
Bana rüyalarını anlat, ısıt beni Lili; hatta yak beni.
Kapını çalmadan al içeri. Seçimlere birlikte hazırlanalım Lili. Sen seç beni. Ben sana köle olayım.
Ey Lili.
Yorma beni. Kumanda bozuk. İkinci sarı karttan haksız yere oyundan atıldım. Satma beni, beni demorolize et. Sıkıştır. Winzipla gönder mail adreslerine. Spam ile bir anılsın adım Lili.

Yeter ki seçimlerle kirlenmesin adım Lili…

Yorum Yaz